Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1983 Malatya doğumluyum, İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldum, Öğrenciyken part time olarak girdiğim Yiyecek & İçecek sektörüne mezun olduktan sonra profesyonel olarak devam ettim. İlk zamanlar barmen olarak görev aldığım işletmelerde daha sonraları Bar Şefliği, Salon Şefliği ve İşletme Müdürlüğü gibi görevler aldım.

THC de ne zaman ve hangi pozisyonda çalışmaya başladınız. Şirket içindeki kariyer gelişimizi anlatır mısınız?

THC'ye 2007 yılında Teşvikiye şubesinde Servis Elemanı olarak başladım. Hemen ardından Barmen ve Bar Şefliği görevlerini aldım. 2008 yılında Supervisor görevine atandım. Supervisor olarak Teşvikiye, Bebek, İstiklal ve Tünel şubesinde görev yaptım. 2009 yılında Tünel şubemizde Şube Yöneticisi oldum.

THC de çalışmanın zor ve keyifli yanlarından biraz bahseder misiniz?

Çalışma temposunun sürekli yüksek olması ve bu yüksek tempoda standardı korumak gelen her misafiri memnun uğurlamak işin zor kısmı, benim gibi adrenalin ve curcuna seviyorsanız çok keyifli bir iş, sürekli yeni insanlarla tanışmak her meslek grubundan insanlarla diyalog içinde olmak bu işin en keyifli kısmıdır.

THC de unutamadığınız bir anınızı anlatır mısınız?

O kadar çok anı var ki... Büyük bir rezervasyon gecesi tam kadehler kaldırıldığında elektriklerin kesilip her yer karanlığa gömüldüğü anda misafirlerin hiçbir şey olmamış gibi kutlamaya devam etmesi. Kış aylarında hınca hınç dolan Tünel şubemizde bir elinde şarap şişesi bir elinde kadeh doldurup doldurup ayakta içkisini içen ve halinden çok memnun olan misafirler. Ama en unutulmazı 2009 yılbaşı gecesi salonun Birleşmiş Milletler Toplantısı andıran güzelliğiydi. Neredeyse her ırktan her coğrafyadan gelen misafirlerle yeni yıla girmiştik.

Bu sektörde kariyer hedefleyen arkadaşlara ne tavsiye edersiniz?

En başta sebat ve süreklilik tavsiye ederim. Yabancı dil ve entelektüel birikim sektörle ilerlemeniz için artık olmazsa olmaz. Bu iş dünyanın en zor, en yorucu işlerinden birisi eğlenerek severek yapmıyorsanız ilerleyemezsiniz.