Yıllardır Keyifle

The House Cafe

The House Café 2002 yılında İstanbul Teşvikiye’de 1960’lardan kalma karakteristik bir Nişantaşı apartmanında kuruldu. Eskicilerden alınan dekorasyon objeleri ve zanaatkar marangozlara yaptırılan birkaç mobilya ile kapılarını misafirlerine açan The House Café kısa bir süre içinde mevsimsel içeriklerle hazırlanan lezzetli menüsü ve samimi ortamıyla müdavim kitlesini oluşturarak şehrin en sevilen mekanlarından biri haline geldi.

2005 yılında Ortaköy’de açtığı ikinci şubesiyle ülkenin en başarılı ve sevilen restoran zincirlerinden biri olma yolculuğu başladı. Ortaköy şubesi ile beraber uluslararası alanda birçok ödüllü projeye imza atan Autoban tasarım stüdyosu ile çalışmaya başlayarak The House Café kimliğini hayata geçirdi. The House Café bugün hala Autoban ile iş birliğini sürdürerek misafirlerine samimiyetin ön planda olduğu zamansız ve sofistike mekanlar sunmaya devam ediyor.

Açıldığımız günden beri felsefemiz ve yaklaşımımız hep aynı kaldı: özenli hizmet sunmak, misafirlerimiz ve ekibimiz ile samimi bağlar kurarak bir komünite kültürü yaratmak ve fark yaratan bir sektör lideri olmak.

The House Café olarak aile ve çocuk dostu bir ortamda taze, kaliteli, sağlıklı ve olabildiğince doğal ürünler sunmaktan ve sektörün en güvenilir kafelerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Özgün menümüz, çok sevilen The House Café klasiklerini ve dünya mutfağından yenilikçi lezzetleri barındırmakla beraber misafirlerimize kendilerini evlerinde hissettirecek lokal tatlara da yer veriyor. Mevsimsel içerikler kullanılarak özenle hazırlanan ikramlarımız, global yeme-içme trendleri ve misafirlerimizin geri bildirimleri doğrultusunda şekilleniyor.

2002 yılından bu yana şirketimizin öncelikli hedefi çevreye ve topluma duyarlı deneyimli ekibimiz ile koşulsuz misafir memnuniyeti ilkesini benimseyerek uluslararası standartlara uygun yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmaktır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Tedarik zinciri sürdürülebilirliğini sağlamak ve ayak izimizi azaltmak için çalışıyoruz. Komünitemizi, müşterilerimizi ve gezegenimizi korumak için her alanda sürdürülebilir ve çevreye duyarlı yaklaşımları benimsiyoruz.

The House Café olarak daha iyi bir geleceği şekillendirmek için etkili olmayı ve sürdürülebilirliği çok önemsiyoruz. Gelecek nesiller için gıda güvenliği ve beslenme güvencesi sağlamak amacıyla, topraktaki besinlerin yerine bitkinin ihtiyacı olan mineralleri içeren suda tarım teknolojisiyle yetiştirilen ürünlere menülerimizde yer veriyoruz.

Porsiyonlarımızı gıda atığını en aza indirecek şekilde tasarlayarak, doğal kaynakların korunup zenginleştirilmesine katkıda bulunuyoruz.
Sürdürülebilir üretim ve tüketimin yaygınlaştırılması için pet şişe yerine cam ve tetrapak ambalajlı içecekleri tercih ederek, paket servislerde geri dönüştürülebilir kağıt ambalajlar ve daha küçük kağıt peçeteler kullanarak çevreye daha duyarlı bir anlayışı benimsiyoruz.

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunmak, kadının güçlenmesi için sosyal etki oluşturulması amacıyla kadın istihdamını destekleyerek belirli ekmek, salça ve reçel ürünlerimizi kırsal bögelerde yaşayan kadın üreticilerden tedarik ediyoruz.

Çevreye duyarlı yaklaşımımız kapsamında, aydınlatmalarımızda ekonomik ampuller kullanıyor ve ayarlanabilir dimer anahtarlarıyla enerji tasarrufu sağlıyoruz. Cihazlarımızı yenilemeden önce tamir ettirerek, yenilememiz gereken durumlarda ise enerji tasarruflu teknolojileri değerlendirerek doğal kaynakların daha etkin kullanımını destekliyoruz.